V pátek 31. května 2013 večer se konala

vernisáž výstavy "Obrazy ze zásvětlí".

Vernisáže se zúčastnilo asi 80 návštěvníků z různých míst republiky, nejvíc z Prahy a jejího okolí a také ze západních Čech, jeden přijel dokonce až ze Vsetína!

Součástí vernisáže byl i hudební program, konkrétně vystoupení Moniky Vrabcové (housle) a Mariny Grokchovské (klavír). Podrobnosti o programu a profily obou umělkyň jsou připojeny ve speciálním textu na této stránce.

Na vernisáži bylo možné ochutnat výborná vína ze Znojemské vinařské podoblasti včetně certifikovaných vín VOC Znojmo. Pro řidiče a pro ty, co nepijí alkohol, byl připraven nealkoholický mošt. Vinné menu je přiložené v samostatném článku.

Během stejného večera se na nádvoří zámku v Dobřichovicích uskutečnilo divadelní představení Noc na Karlštejně. Nakonec se ukázalo, že obě akce se ani trochu neovlivňovaly. Bohužel - počasí, které se na dobu konání vernisáže skoro zázračně zlepšilo - vydrželo jen jediný večer. Už v noci se silně rozpršelo, víkend zcela propršel a silný déšť výrazně rozvodnil Berounku. Druhé divadelní představení v sobotu 1.6. se již neuskutečnilo.

Program hudebního vystoupení:

 

Monika Vrabcová (housle) a Marina Grokhovskaja (klavír)

E.Elgar: Salut d'Amour Op.12
J.Massenet: Meditace z opery Thais
G.Bizet/P.Sarasate: Habanera z opery Carmen

Monika Vrabcová

Je absolventkou Pražské konzervatoře, Královské akademie v Londýně a Akademie múzických umění v Praze. Působila v Gustav Mahler Jugend Orchester, v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy a v Orchestru Státní opery Praha. Od roku 2009 je koncertním mistrem Orchestru Národního divadla v Praze.

Ukázku jejího interpretačního mistrovství je možné vyslechnout třeba na následujícím odkazu: S.Prokofjev - Sonáta č.1, op.80

 

Marina Grokhovskaja

Je absolventkou Moskevské konzervatoře a Ruské Hudební Akademie. Působila na HAMU v oboru korepetice a hudební asistence. Spolupracuje s řadou významných hudebníků, vystupuje jako sólová a komorni klavíristka na různých koncertech i hudebních festivalech.

 

 

 


 

Občerstvení pro vernisáž

Občerstvení zajišťuje firma G&G VÍNA S. R. O.

Firma staví na kvalitě a tradici znojemských vín, která se pyšní svojí nezaměnitelností. Hlavní předností vín ze Znojemské vinařské podoblasti je jedinečná chuť a vůně. Strategickým partnerem firmy je VOC Znojmo, první apelační systém v České republice a s ním jednotliví vinaři začleněni do tohoto sdružení. Znojemská vinařská podoblast je známá především skvělými aromatickými bílými víny odrůd jako například Veltlínské Zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Muškát moravský, v portfoliu společnosti jsou ale  i další odrůdy jako Chardonnay, Rulandské šedé, Sylvánské zelené, Pálava, Ryzlink vlašský, Tramín červený, Frankovka, Dornfelder, Svatovařinecké. Tato vína se pravidelně umisťují na předních příčkách v prestižních soutěžích.

Vinné menu vybrané pro vernisáž výstavy:

  1. Veltlínské červené rané kabinetní 2012, suché – Lahofer
  2. Veltlínské Zelené VOC Znojmo 2011, suché – Waldberg
  3. Ryzlink rýnský VOC Znojmo 2011, polosuché –Kořínek
  4. Sauvignon VOC Znojmo 2011, polosuché – Waldberg
  5. Svatovavřinecké pozdní sběr 2011, polosladké – Lahofer
  6. Dornfelder moravské zemské 2010, suché – Kořínek
  7. Cabernet Moravia moravské zemské víno 2010, suché – Kořínek

Pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí pít alkohol, bude připravený jablečný mošt Lahofer.

Fotogalerie: Momentky z vernisáže